Odstraňovače lepidla

2 položek celkem
A
140,50 Kč bez DPH
170 Kč

Odstraňovač etiket a pásek.

1475
3M™ průmyslový čistič na bázi citrusů ve spreji, 500 ml
Akce
433,88 Kč bez DPH
525 Kč

3M Průmyslový citrusový čistič Scotch Weld 500ml ve spreji (Cleaner Spray 50098).

663

Odstraňovače lepidel

Lepidla jsou skvělými pomocníky, ale někdy se nám dostanou i tam, kde je mít nechceme, nebo něco potřebujeme vyměnit a zároveň tak odstranit i starou vrstvu lepidla. Právě pro odstranění lepidla jsou určeny speciální přípravky, které se označují jako odstraňovače. Ne vždy fungují na 100 %, ale ve většině případů s odstraněním lepidla pomohou.

Odstranění vteřinového lepidla

Asi každý z nás už zažil, jaké to je, když se vteřinové lepidlo dostane při lepení na prsty. Mechanicky je rychlé odstranění vteřinového lepidla téměř nemožné, pokud nepoužijete jemnou pemzu a teplou vodu. Příjemné to ale není. Někdo radí použít odlakovač, ale ne na všechna vteřinová lepidla to pomůže. Naštěstí z jiných materiálů vteřinové lepidlo odstranit lze. Budete potřebovat odstraňovač, který se označuje jako debonder, nebo také rozlepovač. Pracuje na principu změkčení vrstvy lepidla, které pak lze mechanicky zeškrabat, 

Odstranění lepidla z pevných materiálů 

U pevných materiálů jako je sklo, keramika, beton, dřevo a další lze použít speciální přípravky, které odmašťují a čistí. Pro odstranění lepidla třeba z betonu či dlažby se hodí průmyslový čistič ve spreji, pro odstranění ze skla se používají čističe s obsahem alkoholu, případně technický benzín. Ty je ale možné aplikovat jen v důkladně větraném prostoru.  Vždy dávejte pozor, na co je konkrétní přípravek určen, abyste čištěnou plochu nepoškodili. Speciální výrobky jsou určeny také na odstranění zbytků lepidel po etiketách.