Lepidla na sklo

10 položek celkem
Mamut high tack
Tip
152,89 Kč bez DPH
185 Kč

Moderní jednosložkové lepidlo.

1343/SED
Mamut Crystal
161,16 Kč bez DPH
195 Kč

Moderní lepidlo na bázi MS polymerů,vhodné všude tam, kde je vyžadován transparentní (průhledný) spoj.

1379/TRA
Den Braven Total
185,95 Kč bez DPH
225 Kč

Je vysoce kvalitní, profesionální a univerzální lepidlo na bázi MS polymerů, které vykazuje extrémně vysokou pevnost v tahu a vysokou konečnou přídržnost.

1382
Mamut Multi
156,20 Kč bez DPH
189 Kč

Moderní vysokopevnostní lepidlo na bázi MS polymerů s možností tmelení.

1469/BIL
Bez názvu
164,46 Kč bez DPH
199 Kč

Pattex FIX Extreme Total je silné montážní flexibilní lepidlo na bázi FlexTec® pro savé i nesavé materiály pro lepení, vyplňování a utěsňování všech typů materiálů. Pattex FIX...

2141
Bez názvu
162 Kč –12 %
117,36 Kč bez DPH
142 Kč

Výprodej. Jednosložkové flexibilní univerzální montážní lepidlo pro interiér i exteriér s recepturou FlexTec.

2150
Bez názvu
265 Kč –13 %
190,08 Kč bez DPH
230 Kč

Výprodej. Kvalitní montážní lepidlo a tmel na Flextec® polymerové bázi v křišťálově čiré barvě s konečnou pevností až 30 kg/m2.

2156/10
Bez názvu
235 Kč –13 %
169,42 Kč bez DPH
205 Kč

Výprodej. Rychleschnoucí flexibilní montážní lepidlo a tmel pro interiér i exteriér s recepturou FlexTec.

2159
sekundove lepidlo super glue 1kus z plata
107,44 Kč bez DPH
130 Kč

Sekundové lepidlo.

2303/20
SP030 Lepicí tmel Crystal 310 ml
131,40 Kč bez DPH
159 Kč

Transparentní tmel pro lepení průhledných skleněných ploch.

6_9_83_109

Lepidla na sklo

Lepení skla je specifickým úkolem, ať už se jedná o opravu zdobené skleničky po babičce, opravení akvária, nebo například vlepení čelních skel do automobilu. Sklo je nejen průhledné a pevné, ale zároveň také křehké. Proto je s ním třeba i při lepení zacházet zvláště opatrně. Každá kategorie skleněných produktů potřebuje speciální lepidlo na sklo. U viditelných spojů je třeba vždy používat transparentní lepidlo na sklo, jindy je možní použít i tmely a lepidla netransparentní. Některá speciální lepidla na sklo není nutné vytvrzovat, stačí denní světlo, respektive sluneční záření. Jiná lepidla se vytvrzují chemicky. Doporučení, jak slepit sklo správným způsobem, najdete například na webech výrobců a prodejců lepidel.


Lepidla na čelní sklo

Správné vlepení čelního skla je z hlediska bezpečnosti provozu automobilu zásadní. Proto byla vyvinuta speciální lepidla, která používají hlavně autoservisy a firmy specializující se na autoskla pro tmelení a lepení pevnostního, tedy i čelního skla. Na lepení čelního skla se používají polyuretanová lepidla. Jejich výhodou je, že výborně přilnou jak ke sklu, tak ke kovové karosérii vozu. Při jejich výběru se setkáte s termínem primer. Jedná se o tenkou vrstvu zvyšující přilnavost lepidla. Na českém trhu jsou k dostání jak lepidla na sklo auta s primerem, tak také produkty, které primer nepotřebují. Vlastnosti lepidel se poněkud liší, ale kvalitní lepidla umožňují vyjet s automobilem už po 90 minutách od nalepení skla. Vždy je ale bezpodmínečně nutné dodržet správný postup doporučený výrobcem.

Lepidla na akvária

Jedním z nejčastěji lepených větších předmětů v domácnostech jsou skleněná akvária. I ta profesionálně vyrobená mají časem tendenci prosakovat kvůli špatně těsnícím spojům. Na slepení akvária se používají jednak speciální lepidla na sklo nebo tmely vhodné pro styk s pitnou vodou a odolné také proti slané vodě. Nejčastěji se jedná o jednosložkový acetátový silikon. Lepidla používaná na akvária lepí velmi pevně, je nutné, aby odolávala UV záření a také vyšším teplotám. Samozřejmě by měla být také transparentní, ale prodávají se i v černé barvě. Nanáší se vždy na jen na jednu dobře očištěnou plochu a s druhou se spojí přitlačením. Stejné lepidlo lze použít na slepení terária. 

Další lepidla na sklo

Zatímco drobné předměty lze slepit buď některými univerzálními lepidly, nebo jednosložkovými lepidly na sklo, na větší, případně více namáhané spoje je se doporučují epoxidová dvousložková transparentní lepidla. Spoje drží pevně, ale počítejte s tím, že na dokonalé vytvrzení je třeba 24 či více hodin. Existuje taky žáruvzdorné lepidlo na sklo a další lepidla na lepení skla s dalšími materiály.