Lepidla na čalounění

6 položek celkem
Chemopren Transparent 50ml 01
79 Kč –20 %
52,07 Kč bez DPH
63 Kč

Speciální kontaktní lepidlo nové generace na bázi polyuretanu, neobsahuje toluen.

1442
chemopren univerzal 01
od 81,82 Kč bez DPH
od 99 Kč

Univerzální kontaktní lepidlo bez obsahu zdraví škodlivého toluenu.

1445/300
sekundove lepidlo super glue 1kus z plata
od 9,09 Kč bez DPH
od 11 Kč

Sekundové lepidlo.

2303/3 G
CT600 Sprejové kontaktní lepidlo 500 ml
156,20 Kč bez DPH
189 Kč

Velmi pevné profesionální kontaktní lepidlo ve spreji na plošné lepení většiny materiálů.  

576
3M™ sprejové lepidlo pro lepení pěn 74, čiré, 500 ml
371,07 Kč bez DPH
449 Kč

Špičkové rychle přilnavé sprejové lepidlo 3M Scotch-Weld 74.

6_11_35_59
3M™ tavné lepidlo 3792LM Q, čiré, balení 5 kg
3 223,14 Kč bez DPH
3 900 Kč

quadrak tyčinky 5/8 palců X 8 palců, 11 liber, cena za 1 box

6_9_44_84

Lepidla na čalounění

V čalounění se používají různé druhy lepidel, a to jak v závislosti na materiálech, které se pro čalounění používají, ale také podle účelu, kterému bude čalouněný nábytek sloužit. Část těchto lepidel je určena výhradně pro profesionální čalounické dílny. Lepidla prodávaná hobby uživatelům jsou obvykle určena spíše pro opravy čalouněných věcí a čalounění drobných kusů nábytku. Sem patří například vteřinová. Specifickým druhem čalounění jsou sedadla v automobilech. 

Lepidla na čalounění na vodní bázi

Lepidla na vodní bázi, jinak označovaná jako disperzní se vyrábějí jak pro průmyslové použití (obvykle jednosložková), tak i pro ruční nástřik (obvykle dvousložková). Tato lepidla vyrábí řada výrobců. Protože neobsahují žádná rozpouštědla, je práce s nimi příjemnější než s lepidly, která obsahují rozpouštědla. Používají se pro čalounění mnoha druhů nábytku i matrace. Některými disperzními lepidly jsou také specializovaná lepidla vhodná na lepení koženky a čalounění v autech. Další typy disperzních lepidel jsou zcela ekologické výrobky a lepí i textilie a kůži.

Lepidla na čalounění s rozpouštědly

Lepidla na čalounění se vyrábějí s mnoha různými typy rozpouštědel, a to jak hořlavých, tak nehořlavých. Aby se snížily nepříjemné projevy provázející lepení s obsahem rozpouštědel, snižují někteří výrobci obsah rozpouštědel v lepidle a zvyšují obsah sušiny. Taková lepidla pak mají méně exhalací. Lepidla na čalounění s rozpouštědly se používají jak pro lepení v autoprůmyslu, tak pro výrobu nábytku. Pro lepení nábytku, zejména matrací, je vhodnější používat lepidla s nehořlavými rozpouštědly. Mezi rozpouštědlovými lepidly jsou také specializovaná lepidla vhodná na lepení koženky a autočalounění. Speciálním typem je kontaktní lepidlo na bázi roztoku přírodního kaučuku s organickými rozpouštědly.

Tavná lepidla na čalounění

Speciálně pro průmyslové použití byla použita tavná lepidla na čalounění, která se používají jak pro lepení ve výrobních linkách, tak pro ruční nanášení stříkacími pistolemi. Kromě čalounění lepí i další lehké materiály.